Space Wolf Terminator Guard

Wpadł w moje ręce taki oto model figurki – Space Wolf Terminator Guard. Poprzedni właściciel postanowił pozbyć się swojego wilka za pomocą aukcji na którą trafiłem (nie będę oceniał malowania, bo każdy ma prawo malować po swojemu oraz nie będę zwracał uwagi na jakość dbania o model – widziały gały co brały 😉 ). Pokażę mniej więcej w paru krokach metamorfozę tego modelu, tak byście mogli zobaczyć proces uzdrawiania pacjenta – przemalowanie i drobne naprawy 😀

1. Oczyszczenie

Etap początkowy - oczyszczenie figurki z nadmiaru farby i kleju - narzędzia dowolne, byle pomogły w zdjęciu nadmiaru farby. Czynność ta pozwala skrócić czas rozpuszczania grubych warstw akrylu i ułatwia jego usunięcie. Kąpiel w IPA (lub acetonem jest dopuszczalna dla figurek metalowych, dla plastikowych i żywicznych nie polecam), szczoteczka w rękę i szumu buru ;)

2. Usuwanie odlewów

Susząc model Terminatora dodatkowo usuwam z zakamarków pozostałości farby za pomocą cienkiej igły. Różnymi nożykami pozbywam się lini odlewu (poprzedni właściciel tego nie zrobił) oraz niedoskonałości produkcyjnych. Bolec montażowy lewej ręki niestety był pęknięty przez co ręka ta odpadła od modelu. Nawiercenie korpusu w miejscu montażowym jak i nawiercenie lewej ręki pozwoliło łatwiej zamocować wykonany przeze mnie bolec zastępczy. W następnej kolejności figurka została sklejona.

3. Podkład

I bazowe kolory.
Jako podkładu użyłem farby w sprayu koloru czarnego matowego. Podkład pomoże w lepszym przyczepieniu się farby bazowej do modelu. Dodatkowo niedomalowane elementy poprawiłem czarną farbką do modeli - w tym przypadku Citadel Abaddon Black. Na figurkę nałożyłem mieszankę Citadel Kantor Blue, Macragge Blue oraz Leadbelcher. Kościane detale zostały pokryte Citadel Rakarth Flesh oraz Screaming Skull.

4. Barwy Bazowe

I detale
Malowanie detali trudno dostępnych które będą w późniejszych etapach trudniejsze do wykonania. Czerwone elementy wykonane za pomocą Citadel Khorne Red. Zdobienia złote wykonane za pomocą Retributor Armour.

5. Cieniowanie

I kilka innych detali
Naramiennik oraz piła malowane podstawową farbą Citadel Averland Sunset. Ciemne pasy Citadel Abaddon Black. Elementy stalowe Citadel Leadbelcher.